Triatlon Železný pes - 16. 08. 2014 Sadská

V sobotu 16. 08. 2014 se v Sadské konaly závody Železný pes, kterou si naši aktivní mazlíčci nemohli nechat ujít. Tento triatlon pro psy se dá srovnávat snad jedině s legendárním Iron Manem na Havaji. 150 metrů plavání, poté kolo a běh (na kole se veze páníček, takže pes vlastně běží 2 okruhy, akorát ten první musí rychleji). Podle kohoutkové výšky se ještě trasa dělí na malý okruh (2,6 km kolo a 2,3 km běh) a velký okruh (5,2 km kolo a 4,6 km běh) Největšího úspěchu dosáhla Míša Mrázková s Dorkou, když na malém okruhu obsadily 5. místo v pěkném čase 28 minut. Na malý okruh vyrazila i seniorka Bobča s Petrem Houžvičkou a i oni uběhli celou trasu za 30,5 minuty. K výslednému času ovšem dostali ještě penalizaci 2 minuty za překročení kohoutkové výšky psa 40cm.
Na velkém okruhu od nás závodili hned 4 psi. Já jsem běžela s Čikem - plavání mu moc nešlo, protože je tak hubený, že ho voda skoro nenadnáší. Taky se snažil plavat zpátky ke břehu, až po drahné době pochopil, že plaveme k tomu protějšímu. Na kole jsme jeli raději pomaleji, přeci jenom Čiko musel uběhnout dva 5-kilometrové okruhy. Těsně před koncem cyklistického okruhu nás ale předběhl nějaký Evropský saňový pes, což se Čikovi nelíbilo a nasadil vysoké tempo. Díky tomu jsme se jich drželi ještě první kilometr běžeckého okruhu, než se nám definitivně ztratili z očí. Potom už to šlo pomaleji, ale na závěrečnou rovinku jsme zase nasadili sprint - bylo tam přeci jenom dost diváků.
Zprostředkovaně vím i něco o tom, jak běžel můj druhý pes Woody s náhradním psovodem Moravou (mým tatínkem). Startovali hned minutu po nás a už v průběhu plavání Woody tento náskok stáhl. Ovšem při přesedání na kolo nás ztratili z očí a to byla zásadní chyba. Woody si s nezkušeným vodičem dělal, co chtěl, obíhal okolo kola a snažil se ho dostat ze sedla. Při běžeckém okruhu zase chvíli přemýšlel, že se půjde poprat z Benem a když mu to nevyšlo, tak alespoň obmotal psovodovy nohy tak, že ho musel několikrát oběhnout, aby se vymotal a mohl běžet dál.

Výsledky tomu odpovídají, Woody s časem 53 minut obsadil poslední místo v našem interním klubové závodě. Na opačném konci startovního pole skončila Juka s Katkou Červenkovou - v čase 47:18 obsadily pěkné 7. místo. Já s Čikem jsme skončily na 9. místě a Lucka Houžvičková s Benem na 14.

Celkově byl závod výborně připravený, trasy dobře značené a jsme na naše železné psíky náležitě pyšné.
Fotogalerie: Rozbehamecesko,