logo A.jpg

Poslední akce roku je za námi. 31. 12. 2013 se několik běhuchtivých týmů sešlo na startu již tradičního Silvestrovského canicrossového závodu. Specialita akce je, že týmy běží v kostýmech. Vynalézavost soutěžících je veliká a tak jsme na startu mohli vidět obyvatelé rybníků, návštěvníky z vesmíru, hmyzáky a kočičáky. Někteří Spáči si odskočili rovnou z postele, technickou podporu zajišťovali Sněhuláci a Úklízecí četa po nás všechno krásně zametla. Na to, že je prosinec bylo počasí nadočekávání příznivé. Cca dvoukilometrová trasa nedělala závodníkům žádné potíže a zvládl ji dokonce i nejmladší účastník - sedmiletá Eliška Smrčková. O první příčky bojovali hlavně muži. Nejrychleji zaběhl zkušený závodník Petr Smrčka s Arnoštem, druhé místo ulovil Víťa Gazda s Alfíkem a na třetí místo doslova vlétla Katka Červenková se svou okřídlenou smečkou. Cena za nejlepší kostým tentokrát zakotvila u našich hostitelů, když hlasovací anketu s přehledem vyhráli Spáči v podání Petra Houžvičky s Bobinou. Nezbývá než všem poděkovat za účast a věřím, že i příští rok se budeme potkávat na našich dalších akcích.
Foto

PC310075.jpg
PC310076.jpg
PC310111.jpg
PC310121.jpg

22. 12. 2013 proběhl již tradiční klubový závod Vánoční agilitění. Počasí bylo proti loňskému ročníků velmi příznivé i když sluníčko se nám bohužel neukázalo. Na startovní listině se objevilo 9 týmů a všichni statečně bojovali o medailové umístění. Parkury byly hodně jednoduché a tak jsme viděli poměrně dost čistých běhů. Dařilo se spíše ostříleným závodníkům.  Alfík se ale svého medailového místa vzdal a na bedně se tak událo i malé překvapení. Všem moc děkuji za účast a prima přátelskou atmosféru. Přeju poklidné svátky a naviděnou na dalších psích akcích.
Fotky: Jana Vajsarová
P1140472.jpg
P1140482.jpg
P1140524.jpg
001.jpg

19. 10. 2013 vyrazila minivýprava ve složení Lucka a Míša na neoficiální závody agility "O největšího jetela" do Prahy Kateřinek. Dopoledne soutěžili začátečníci, kde startovala Lucka s Benem.Oba své běhy zvládli vždy s jednou chybou, což nestačilo ani na bednu, ani na cenu pro největšího jetela (tu získal tým s nejvíce trestnými body). V konečném součtu ulovili nepopulární 4. místo.

Odpoledne soutěžili pokročilí, kam byla přihlášená Míša. Původně měli běhat oba foxíci. Alfík ale nakonec kvůli zranění zůstal doma a tak jela jen Dorka. Přímo na místě se rozhodla zkusit obtížnější tratě i Lucka a tak s Beníkem startovali jako náhradníci i v kategorii pokročilých. První běh se zónovkama se jim moc nepovedl, ale mohl za to spíš chaotický psovod. Zato v jumpingu vystřihli krásný čistý běh, který vynesl 2. místo. Dorka dokončila oba své běhy a v součtu získala 1. místo.

Celý den jsme si moc užili. Organizace šla přesně podle plánu, parkury byly pěkné a běhavé a celý den nám krásně svítilo sluníčko. Stihli jsme i prima prochajdu v Miličovském lese, takže spokojeni byli určitě i pejsci.

2.jpg
3.jpg
PA190160.jpg
DSCN6600.jpg


12. 10. 2013 se do Drahňovic sjelo několik našich "agi přátel", aby změřili síly v klubovém závodě III. AGILIÁDA. Atmosféra byla velmi komorní a doufám přátelská. Kvůli chybějícímu zázemí jsme pozvali opravdu jen pár týmů. Několik účastníků se navíc těsně před akcí muselo ze zdravotních důvodů odhlásit a tak si to rozdala jen hrstka 13-ti statečných. Soutěžilo se tradičně ve čtyřech disciplínách - tunelový běh, hra, jumping a štafeta. Počasí se nám bohužel objednat nepodařilo a téměř celou akci doprovázel vydatný déšť. Celkové výsledky tak byly počítány jen ze tří soutěží. Závěrečnou štafetu už si odběhli jen ti největší otužilci mimo soutěž. 

A jak to tedy dopadlo.... Celkovým vítězem se stal Karel Křížek a jeho JRT Dexi. Nějakou tu drobnost si odvezl každý a na prvních pět čekaly poháry a věcné ceny. Kompletní výsledky můžete omrknout níže.


28. 09. 2013 proběhlo v Kralupech nad Vltavou Mistrovství ČR v coursingu. Účastnila se Míša a její foxteriéři, kteří již loni splnili potřebné běhy k vydání coursingové licence. Psíci běhali jako o život a ve skupině 6 různých teriérů obsadila Dorica 5. místo a Alfík krásné 2. místo

Foto: pretty-sweet

DSC_0076.jpg
DSC_0413.jpg
DSC_0418.jpg
DSC_0419.jpg

15. 09. 2013 jsme pořádali již III. ročník Podblanické pejskiády. Tentokrát v trochu novém kabátě a na novém místě. Vlašimský zámecký park přivítal příznivce psích sportů a nabídl pestrý program. Ráno vyběhli na svou trať běžci canicrossového závodu. Po vyhlášení výsledků proběhly ukázky několika psích sportů: agility, obedience, dogdancing a sportovní kynologie. V přestávkách si návštěvníci mohli některé agility překážky sami vyzkoušet a poté změřit síly v soutěži - překážková dráha. Soutěžilo se i v jiných disciplínách jako chytání piškotů a aport buřtů. Akce byla zakončena prezentací výcviku psů Policie ČR, kdy jsme mohli vidět zadržení pachatele a vyhledání výbušniny. Moc děkuji všem, kteří se na realizaci akce podíleli a doufám, že tato Pejskiáda nebyla poslední.  

Pejskiáda.png
O Podblanické pejskiádě se psalo i v Benešovském deníku - článek


07. 09. 2013 - pořádala Jitka Slánská v ZKO Kácov další oficiální závod agility Kácovský Tuplák 2. Naše členky se opět účastnily jako pomocníci a zároveň závodníci. Slunečné počasí, výborné lívance z kantýny, kde obsluhovala usměvavá Irča a pěkné výsledky k tomu, co více si přát. Kácovského tupláka za součty si odvezla Míša a Katka a obě k tomu vyhrály startovné na příští ročník zdarma za vítězství v součtu obou závodů. Svou premiéru na oficiálních závodech si odběhal Woody a vedl si skvěle, všechny běhy dokončil. Kdo Woodyho zná, ví že je to obrovský úspěch za kterým se skrývá spousta práce jeho paničky, takže jen tak dále.

Výsledky: Anička, Míša, Katka.

Video: Woody, Juka + Krú + Honey


17. 08. 2013 se dvě naše členky, Lucka a Katka, zúčastnily triatlonu O železného psa v Sadské. Úkolem bylo uplavat 150m, na kole ujet cca 5 km a téměř stejně dlouhou trasu uběhnout. To vše s pejskem stále na vodítku. Závodů se účastnili psi všech velikostí a ras a též páníčci všeho věku, pohlaví a závodních zkušeností. Všichni bez rozdílu si to užili. Voda byla příjemná, trať krásná, organizátoři milí.
Obě naše členky soutěžily v kategorii ženy - velký okruh. Ačkoliv se pro start rozhodly jen pár dní před závodem, natrénováno moc nebylo a Lucka byla navíc po nemoci, povedlo se jim závod úspěšně dokončit. Zejména plavání se psem na vodítku byla pro oba týmy novinka a pro Lucku a Bena i běh před kolem. Přesto celou trať zvládli a trumfli i několik dalších závodnic. Katka s Jukou vybojovaly 10. místo, Lucka s Benem byli 23. nejrychlejší.
Akci jsme si vyzkoušely, líbila se nám, takže příští rok jedeme zas a doufáme, že výprava "aktivních dog" bude mnohem větší. A hlavně trénovat, trénovat, trénovat...

Fotky: fos, Michaela Kotábová

zelezny_pes_upr_199.jpg
IMG_8457.jpg
1185036_510849695660113_1737722541_n.jpg
1098105_10153112708620023_501655310_n.jpg


20. - 21. 07. 2013 reprezentovaly naše členky na Mezinárodním kynologickém festivalu v Dobříši. Katka a Míša se účastnily závodu Non-stop Agility Cup a Lucka vyrazila na nedělní canicrossovou trať zámeckým parkem. 

Katka jela jako náhradnice za zraněnou Dorku a tak měly holky každá v soutěži jen jednoho psa. Vše bylo skvěle připraveno a po organizační stránce nemám co vytknout. Až na to pekelné vedro to byla velmi vydařená akce. Výsledky taky nějaké byly. Ve zkouškách jsme lovili jednu medaili za druhou a oba psíci se hned sobotními běhy kvalifikovali do nedělního finále. Alfíkovi bohužel finálový běh moc nevyšel, zato Honey ho zvládla skvěle, ale bylo z toho "jen" 4. místo. O vítezství ji připravila skočená zóna na áčku.

Lucka s Benem se postavili na start canicrossové tratě. Start závodu byl trošku nepochopitelně naplánován až na 10:00,  kdy už bylo hodně vedro, takže Beník celý závod v podstatě bojkotoval. Do cíle ale doběhli a poslední nebyli.

Podrobnější reporty na osobních stránkách.: Míša, Katka

Fotky: bastyrova, asuka, nejenpsisporty

DSC_9573.jpg
DSC_9569.jpg
DSC_0270.jpg
DSC_9574.jpg


29. 06. 2013 - Jitka Slánská pořádala v ZKO Kácov oficiální závod agility Kácovský Tuplák 1. Několik našich členek se závodu účastnilo v roli organizátorů a závodníků. Posuzování se ujala rozhodčí Alice Glöcknerová a její parkury byly naprosto dokonalé. Přiměřeně technické, přitom stále svižné a plynulé. Počasí vyšlo na jedničku, závodníci vytvořili příjemnou atmosféru a skvěle zásobená kantýna s milou obsluhou dotvořila perfektně strávený den. Domů jsme vezli spoustu krásných pohárků a cen za medailové umístění.

Výsledky: Jana, Míša, Katka.


24. 05. 2013 - jsme se v hojném počtu zúčastnili  benefiční přednášky RNDr. Františka Šusty, PhD., v Podblanickém ekocentru ve Vlašimi. Bylo to moc příjemně strávené odpoledne, dozvěděli jsme se zase spoustu nových věcí a spousta těch  "starých" zapadlo do nových souvislostí. Děkuji Podblanickému ekocentru za uspořádání takové akce a věřím, že nebyla poslední. Navíc jsme i přispěli na dobrou věc, protože výtěžek z akce byl věnován na péči o handicapované volně žijící zvířata v Záchranné stanici pro živočichy Vlašim.


31. 12. 2012 - se konal v Českém Šternberku Silvestrovský canicross. Podmínkou účasti byl kostým, takže se na startu sešli piráti, čerti, kráva, Marfuška a jiné postavičky. Trasa byla jen cca 2 km dlouhá, počasí téměř jarní a nálada skvělá. Věřím, že si všichni závod užili  a že jsme tímto zavedli novou tradici pro další ročníky. Velký dík patří rodině Houžvičkových, která poskytla svůj obyvák jako zázemí pro závodníky.

Výsledky, fotky Katka, Lucka


23. 12. 2012 -  dnes máme za sebou naši první akci Vánoční agilitění v Pavlovicích u Vlašimi. Počasí nám absolutně nevyšlo, takže velká část startovního pole to vzdala předem. Čtyři odolní odvážlivci přesto dorazili a bojovali o ceny a umístění. Na rozcvičení se běžela hra, kde na pejsky číhala spousta návnad v podobě plyšáků a pamlsků, svou část tratě museli překonat i páníčci. Nikdo s tím neměl větší potíže i když některé momenty byly víc než vtipné. Pak už následoval jumping, kde jsme viděli opravdu svižné běhy, některým týmům chyběla koncentrace až do konce, ale vzhledem k absenci tréninků se není čemu divit. Pak už se jen rozdaly ceny a všichni spěchali domů sušit promáčené věci.

Děkuji všem zúčastněným a všem přeji poklidné Vánoce a vše nejlepší do Nového roku.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one